Прем’єр-ліга: чи справа в єдиному пулі?

Прем'єр-ліга: чи справа в єдиному пулі?

Після того як в Києві відбулася зустріч між керівниками УПЛ, іспанської Ла Ліги і французької Ліги 1, в ЗМІ досить багато висловлювалися з приводу створення єдиного телевізійного пулу, який повинен стати чи не гарантією успішного розвитку українського клубного футболу в майбутньому.

Президент Динамо Ігор Суркіс трошки опустив мрійників про єдиний пул з небес на землю, заявивши, що його клуб не буде вступати ні в який пул, адже під цим самим пулом мається на увазі продаж прав каналах «Футбол 1/2» Ріната Ахметова, де, за словами Суркіса, «з першої і до останньої хвилини будуть ганьбити київське Динамо на всіх програмах».

Як бачимо, ні слова почесних гостей з Іспанії та Франції, ні переконання керівників УПЛ не надто вразили головного опонента створення єдиного телевізійного пулу в Україні. Хоча, навіть якщо припустити, що Суркіс погодиться приєднатися до ідеї створення такого пулу, чи є цей процес для українського футболу таким вже необхідним, як про це говорять?

Чому іспанці, французи та англійці так голосно говорять про зручність єдиного пулу для керівників чемпіонатів? Перша і найголовніша причина — зручність продажу прав на трансляції за кордон. Дійсно, іноземним покупцям зручніше купити права у однієї організації, ніж збирати по шматочках «телевізійний пазл». Але хіба в Україні така проблема є нагальною? Невже у нас так багато бажаючих купити права на трансляції матчів за кордоном? Щось не чути останнім часом про такі. А якщо немає запиту, то навіщо старатися?

Не варто вирішувати проблему, яка поки не є головною в українському футболі і прикриватися нею дійсно важливі проблеми. Займіться нормальною атестацією клубів та їх інфраструктури, займіться разом з клубами нормальним «піаром» українського футболу серед громадян, затягніть уболівальників на трибуни, щоб процес не виглядав так убого на екрані, покажіть, що ви працюєте, а не тільки чешете язиками та запрошуєте гостей з заходу, щоб ті почухали язиками разом з вами. Їм не зрозуміти наших реалій, як і нам не зрозуміти, чому ми повинні порівнювати ситуацію в УПЛ з тим, що твориться в Ла лізі.

 

Джерело: footclub.com.ua

Відправити


Приєднуйтесь до наших спільнот в соціальних мережах, щоб не пропустити нічого цікавого!