Григорій Ярмаш: В цілому можу сказати, що Зоря зросла в усьому

Григорій Ярмаш: В цілому можу сказати, що Зоря зросла в усьому

Захисник Зорі Григорій Ярмаш співрозмовник, безумовно, цікавий. Вже більше шести років Григорій вірою та правдою захищає кольори нашої команди. Ми не упустили можливість поспілкуватися з ним про різні аспекти його життя, розкрити його людські якості і обговорити різні питання:

— Григорій, зараз ти є одним із старожилів в нашому чемпіонаті. Як, на твій погляд, змінився чемпіонат України і український футбол за більш ніж 10 років твоєї кар’єри у вищій лізі?
— Перш за все, змінилася футбольна інфраструктура. Коли я починав свою кар’єру в Прем’єр-лізі був один рівень, а то, що є зараз — Дві великі різниці. Звичайно прогрес є. З’явилися поля, стадіони, зросла Прем’єр-ліга і в організаційному плані. Ніщо на місці не стоїть.

Коли я починав кар’єру, були звичайно кращі часи в плані фінансового забезпечення команд. Зараз це все трохи повернулося назад. На мій погляд, зараз ми проходимо період обнулення і надалі все повинно повернутися на колишній високий рівень. Потрібно цей період пережити.

Десять років тому теж все так починалося. За рахунок фінансування приходили якісні легіонери в ТОП-клуби. Гранди почали показувати гарний футбол, як в чемпіонаті, так і в Єврокубках. Люди заповнювали стадіони в Харкові, в Донецьку, в Луганську.

Сподіваємося, що надалі все повернеться на круги своя і трибуни стадіонів знову будуть повними.

— Можна сказати, що в твоїй кар’єрі було два клуби. У зв’язку з цим питання: Самий твій пам’ятний сезон або матч за Ворсклу і за Зорю?
— За Ворсклу самий пам’ятний матч — фінал Кубка України. А перед цим був ще один фінал. Можна сказати, за те, щоб остатаься в Прем’єр-лізі. Ми грали вдома з Іллічівцем. Тренером у нас був Віктор Носов. Маріупольцям потрібно було тільки перемагати, а нас влаштовувала і нічия. Цю зустріч ми виграли 3:0. Для нас ця гра була схожа на фінал Ліги Чемпіонів. Це був останній тур. За напруженням емоцій і пристрастей цей матч мені дуже запам’ятався.

Що стосується Зорі, то тут виділю відрізок. А саме, другу частину сезону, коли Юрій Вернидуб став виконуючим обов’язки головного тренера. Тоді ми боролися за виживання. Саме ту весну ми почали з перемоги над Карпатами 5:1. Але ж нас багато тоді вже списали. Крім, хіба що, керівництва і вірних уболівальників. Цей відрізок і матч з киянами, коли ми зіграли 0:0, запам’яталися мені тоді найбільше. Андрій Шевченко тоді ще грав. Перед останнім туром ця нічия з Динамо дозволила нам залишитися в Прем’єр-лізі. До Луцька на гру останнього туру з Волинню ми вже летіли знаючи, що залишаємося в еліті. Запам’яталося мені це все тому, що саме тоді зароджувалася сьогоднішня Зоря, яка грала не так давно в Європі проти Манчестер Юнайтед.

— Ти в команді багато років. На твій погляд, наскільки зараз виросла Зоря?
— В цілому можу сказати, що Зоря зросла в усьому. Інфраструктуру зі зрозумілих причин обговорювати ми не можемо. Але в плані ставлення в команді, в колективі, в клубі і в плані результату ми однозначно зросли. Думаю, що років зо два або три назад ніхто б і не подумав, що Зоря могла б грати на Олд Траффорд. Ці матчі і результати говорять про те, що Зоря зробила крок вперед. Хочеться, щоб клуб розвивався в усіх напрямках. Ці ігри в Лізі Європи дали поштовх для розвитку всіх співробітників клубу. Ми все однозначно чогось навчилися. Сподіваюся, через пару років Зоря стане ще краще, ніж зараз.

 

Джерело: zarya-lugansk.com

Відправити


Приєднуйтесь до наших спільнот в соціальних мережах, щоб не пропустити нічого цікавого!