Зоря — Шахтар 1:2. Шахтар вже на 16 очок відірвався від Динамо (відео)

Заря Шахтер 13 марта 2017

Провівши 75 хвилин в атаках, команда Юрія Вернидуба все ж поступилася одноосібному лідеру чемпіонату України.

Включивши зі старту максимальні швидкості, луганчани по суті повторили те, що до них виконала в Харкові Сельта, а потім в Луцьку і Волинь. Не даючи гірникам часу на прийняття рішень і простору для розгортання комбінаційної гри футболісти Зорі неодноразово ставили в цейтнот володіли м’ячем суперників.

Саме вони, перебуваючи в статусі господарів поля, і створили перший момент на поле Металіста. Коли після включення Джаби Ліпартії зліва від воріт гостей Владислав Калитвинцев лише на якусь мить запізнився до дальньої штанги і не зумів замкнути передачу. Ще в ряді епізодів під пресингом Зорі захисники Шахтаря втрачали м’яч на своїй половині, але ніякої матеріальної вигоди з цього луганчани не витягнули.

А ось гірники, за весь перший тайм створили по суті єдиний момент біля воріт Олексія Шевченка, свій шанс використали по максимуму. Марлос на швидкості протягнув м’яч уздовж правої бровки, зробивши від лицьової лінії націлений навіс в район 11-метрової. Замкнути його передачу не вдалося рослому Густаво Бланко-Лещуку, але зате все вийшло у Бернарда, чий удар головою був неперевершений — 0:1!

У підсумку на перерву суперники пішли за мінімальної перевазі гостей, досить задоволених своєю контратакуючої тактикою. У другій половині їх набіги до чужих воріт стали частішати. Як наслідок, Бланко-Лещук навіть провів другий м’яч, правда, за мить до того арбітр зафіксував офсайд — після попадання в поперечину Тайсона.

Тут же в атаці у відповідь Зоря заробила право на кутовий, після якого рахунок зрівнявся. Це Калитвинцев навісив до ближньої штанги, звідки Ігор Харатін, випередивши у верховій боротьбі Бланко-Лещука, вразив ціль — 1:1! Успіх ще більш підхльоснув луганчан, тепер вже заволодівших відчутною ініціативою. Шахтарю довелося докласти чимало зусиль, щоб заспокоїти гру і взяти її під контроль.

Однак за півтори хвилини до кінця після навісу з кутового праворуч від Даріо Срни вийшов на заміну Максим Малишев ударом головою переправив м’яч у сітку! Так Шахтар відсвяткував перемогу з рахунком 2:1

ЗОРЯ (Луганськ) — ШАХТАР (Донецьк) — 1:2
Голи: Харатін (60) — Бернард (25), Малишев (89).
Зоря: А.Шевченко, Сухоцький, Чечер, Форстер, Опанасенко, Харатін (Гордієнко, 73), Калитвинцев, Чайковський, Пауліньо (Кадімян, 80), Ліпартія (Любенович, 46), Бонавентуре.
Шахтар: Пятов, Срна, Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Марлос, Коваленко (Малишев, 71), Бернард (Алан Патрік, 84), Тайсон, Бланко-Лещук (Феррейра, 76).
Попередження: Харатін (40), Чайковський (44) — Срна (22), Кучер (77), Тайсон (90 + 2).

Джерело: footclub.com.ua