Позиция:Захисник
Зріст:185 см
Поточна вартість*:1 000 000 €
*за даними transfermarkt.de

Едуард — вихованець ДЮСШ ФК «Металург». У дитячо-юнацькій футбольній лізі України виступав з 2008 року по 2011 року. В основному складі дебютував 13 жовтня 2011 року в матчі проти команди «Львів», вийшовши на заміну замість Євгена Пісоцького на 55-й хвилині зустрічі. Свій перший матч в Прем'єр-лізі провів 14 липня 2012 проти луганської «Зорі» (підсумковий рахунок - 2:0).

6 лютого 2013 року підписав трирічний контракт з «Шахтарем», хоча на нього також претендувало київське «Динамо». Дебютував за донецький клуб 1 березня 2013 року в офіційному матчі проти луцької «Волині», в якому відзначився гольовим пасом.

У 2013 році в основному складі «Шахтаря» провів 12 матчів в офіційних турнірах. Став чемпіоном і володарем Кубка України 2013 року. У сезоні 2013/14 провів 7 матчів (630 хвилин) в Юнацької лізі УЄФА, де «Шахтар» дійшов до 1/8 фіналу. У 2013 році виграв три місячних опитування конкурсу Золотий талант України (березень, квітень, вересень) і посів підсумкове перше місце в кінці року.

У 2016 році 21-річний захисник не підійшов новому головному тренеру «Шахтаря» Гірників Паулу Фонсека, і був змушений покинути команду.
Влітку 2016 Соболь приєднався до луганського клубу на правах річної оренди.

Соболь продовжує вважатися найперспективнішим фланговим захисником України, і в своєму віці дійсно має масу часу для розвитку. В принципі, він більше орієнтований на атаку, але і в обороні діє якісно. Едуард - другий за відбором та третій за перехопленнями. Як і у Кучера, у нього рівні показники по багатьом захисним параметрам.